KRIVOSÚD - BODOVKA | Informačný web obce 

Vyhľadávanie

Aktuality > Fašiangy v obci

Fašiangy v obci

Fašiangy sa začínajú deň po Troch kráľoch 7. januára a končia sa pohyblivým utorkom pred Popolcovou alebo tzv. škaredou stredou, ktorá v roku 2018 pripadla na 14. februára. Sú obdobím jedla a zábavy.
Korene fašiangových zvykoslovných útvarov siahajú do dávnej minulosti slovanských pohanských predkov. Fašiangové obchôdzky a zábavy vrcholili na spoločnej veselici v krčme, kde sa z naturálií zozbieraných po celej dedine vystrojila hostina spojená s tancovačkou.

U nás sa fašiangy opäť posunuli až do soboty 16.februára. Domáca zabíjačka, predaj zabíjačkových výrobkov a sprievod masiek obcou v doprovode domácej kapely KB Band nesmeli chýbať a napriek pravému zimnému počasiu panovala dobrá nálada. Veď zohrievala domáca slivovička a gazdiné ponúkali čerstvé fánky a šišky. Možno bolo tej pálenky priveľa, veď  pred polnocou indisponovaný farár takmer nepochoval basu a plačky nevedeli utíšiť svoj žiaľ. Všetko napokon dobre dopadlo a ľudia sa fašiangovej zábave s kapelou TEXT BAND bavili ešte dlho po polnoci.   

FOTO z fašiangov