KRIVOSÚD - BODOVKA | Informačný web obce 

Vyhľadávanie

Aktuality > Fašiangy 2019

Fašiangy 2019

Fašiangy boli odjakživa symbolom veselosti, zábavy a hodovania. Fašiangové obdobie sa začína už v čase od Troch Kráľov a trvá do popolcovej stredy. Je v podstate obdobím prechodu od zimy k jari. Po ňom nasleduje čas štyridsaťdňového pôstu.
Aj tento rok obecný úrad zorganizoval v sobotu 23.2.2019 fašiangové oslavy, na ktorých tradične nechýbala zabíjačka, masky, tanec a dobrá nálada.

Prípravy sa začali piatok, keď  sa v kultúrnom dome pripravovali zabíjačkové dobroty. V sobotu od rána sa už všetko pieklo, chystalo a porcovalo na taniere, aby od 12.00 hodiny mohli dievčatá v krojoch  oblúžiť hostí zabíjačkovými dobrotami.
Sprievod masiek tradične v doprovode domácej kapely KB Band, ktorých bolo len ťažko v prestrojení poznať sa začal tradične z dolného konca. Veď v kapele bol mních, ježibaba s metlou dokonca aj prezident USA Trump. Sprievod dopĺňali čerti, cigánka s cigáňom na vozíku, turoň a mnoho ďalších masiek. Vyhrávaním a tancovaním po obci robili náladu po domoch. Ľudia ponúkali šišky, fánky a samozrejme domácu slivovicu, aby sa aspoň trochu zohriali v chladnom počasí.

Večer sa kultúrnom dome konala  fašiangová zábava, , ktorou sa na Bodovke skončilo obdobie fašiangov a začal 40 dňový pôst pred Veľkou nocou.

Pozrite si atmosféru v galérii !