KRIVOSÚD - BODOVKA | Informačný web obce 

Vyhľadávanie

Aktuality > Fasiangy 2016

Fasiangy 2016

Aj tento rok obecný úrad zorganizoval v sobotu 13.2.2016 fašiangové oslavy, na ktorých nechýbala zabíjačka, masky, tanec a dobrá nálada.

Tradične sa všetko začalo piatok, keď  sa v kultúrnom dome pripravovali zabíjačkové dobroty. V sobotu od rána sa už všetko pieklo, chystalo a porcovalo na taniere, aby od 12.00 hodiny naše dievčatá mohli oblúžiť nedočkavých ľudí pred pôstom, ktorý sme si v obci opäť trochu skrátili, na čo sme si už aj zvykli.

Sprievod masiek v doprovode domácej kapely KB Band, ktorých bolo len ťažko v prestrojení poznať sa začal tradične z dolného konca. Vyhrávaním a tancovaním po obci robili náladu po domoch, aby aspoň trochu vylepšili náladu ľudí v pochmúrnom a nie príliš priaznivom počasí.

Ľudia ich za to srdečne pohostili domácimi výrobkami, slaninkou, vajíčkami a dúškom pálenky.

O 18.00 hodine v kultúrnom dome začala tradičná fašiangová zábava. 
Vyvrcholením večera bolo pochovávanie basy opäť v podaní miestnych ochotníkov. Pri pochovávaní nechýbali plačky, farár, miništrant či mníšky. Smútočný obrad bol popretkávaný úsmevnými pasážami, mierenými na určité osoby a konkrétne udalosti, okorenené patričnou dávkou humoru i nárekom plačiek.

Zábava potom pokračovala ešte dlho do noci.

Pozrite si foto.